Pszenica - jak się ustanawia record 16,5 tony/ha
Pszenica - jak się ustanawia record 16,5 tony/ha
Odsłon: 160003 | Ocena: 124 | Czas: 2m 48s |


Szukaj
Dyskusja:


Pszenica - jak się ustanawia record 16,5 tony/ha Teraz wypowiem sie jako praktyk z gospodarstwem ponad 200 ha ,powiem wam jak jest na polskie warunki 8 lub 9 ton to max do 8 ton wiecej w kieszeni zostaje ,trzeba pamiętać ze im wieksza wydajność odmiany pszenicy tym wiekszy spadek mrozoodpornosci raz mialem pow 11 ton z tm ze 800 kg polifoski,500 kg wapna,700 kg saletry,3 opryski skracajace,5 grzybowych ,co dwa tygodnie nawoz wieloskladnikowy dolistnie i oczywiscie szansa ze nie wymrozi, nie zaleje ,nie wysuszy wiec powodzenia
Stare odmiany pszenicy, o nazwie samopsza i płaskurka, nijak się mają do współczesnej pszenicy karłowej i wytwarzanego z niej orkiszu.

Pszenica przez tysiące lat ulegała powolnej ewolucji. W latach 60-tych XX w. stare odmiany pszenicy − samopsza i płaskurka − które były uprawiane w warunkach organicznych, zaczęto wymieniać na nowy „przemysłowy produkt” − odmiany pszenicy karłowej. Dzięki hybrydyzacji, modyfikacjom genetycznym i innym działaniom hodowlanym naukowcy stworzyli nowy gatunek niskiej masywnej pszenicy karłowej – dający dziesięciokrotnie większe plony, odporny na suszę, wysokie temperatury i choroby. Zakładano, że dzięki tym zmianom, powstanie lepsza „pszenica”, która będzie tolerowana przez ludzi.

Niestety zmiana cech rośliny, struktury glutenu oraz modyfikacje enzymów i innych białek zmieniły starą pszenicę w zupełnie inny produkt. W ciągu pięćdziesięciu lat pszenica karłowa praktycznie zdominowała inne odmiany, stanowiąc 99 proc. zasiewu globu. Współczesne szczepy tej rośliny zmodyfikowane są do tego stopnia, że nie są już w stanie przetrwać w naturalnym środowisku, bez wykorzystania pestycydów i herbicydów.

Dlatego naukowcy od lat uświadamiają, że nowe sztuczne odmiany pszenicy, a także kukurydzy i soi, powodują poważne problemy z otyłością, nadwagą, nowotworami, cukrzycą i całą gamą nowych schorzeń określanych mianem chorób cywilizacyjnych.

Zresztą pierwsze zapiski dotyczące konsekwencji spożywania pszenicy i występowania celiakii, czyli gluteno-zależnej choroby trzewnej, sięgają już roku 100 n.e.
https://slowfoodlife.com/dieta-bezglutenowa-czy-pszenica-moze-uzalezniac/
A jak się ustanawia rekord trucicielstwa?

Przyszłość pszenicy jest już przesądzona i nie jest to przyszłość
napawająca optymizmem. Producenci pszenicy cały czas namawiają nas do
jej konsumpcji. Dowiedziono jednak, że dla człowieka istnieje tyle samo
korzyści co zagrożeń związanych ze spożywaniem tego zboża.


Należy postawić sobie pytanie: skąd wziął się taki silny nacisk na
rozwój pszenicznych produktów na świecie, gdy istnieje tak dużo
negatywnych i niekorzystnych dla zdrowia skutków jej konsumpcji? Należą
do nich między innymi: zaburzenia neurologiczne, demencja, choroby
serca, zaćma, cukrzyca, zapalenie stawów i trzewna akumulacja tłuszczu,
nie wspominając już o pełnej gamie nietolerancji, dyskomfortu i
wzdęciach, które są obecnie odczuwane przez miliony ludzi.
16 kwintali to miernota mialem 30 kwintali na h.
no Panowie w dzisiejszych czasach można wszystko nakręcić papier wszystko przyjmie chwalić można się ale w kim nadzieja???
pogoda czy zciema że tyle wyszłon jaka klasa gleby ile opadu deszczu jakie nawożenie i jaki nakład na ha u was???
po filmie nie widać żeby pszenica plonowała ?
jedna trucizna
i tu człowieka coś trafia normalnie... jakie są u nich koszty uprawy pszenicy na jeden ha.... jak mają pszenice po 125 funtów za tonę to za 3 tony ziarna ma już zwrot kosztów a u nas.... jak byś miał 16 ton z ha to zwrot kosztów był by za sprzedane 10 ton ziarna to o czym tu rozmawiać.... narobić się, wykosztować na uprawę i hugo wielki zostaje... i tak naprawdę to w tym kraju to najlepszy interes robią firmy nawozowe na rolnikach i oczywiście handlarze zbożem....
Nic kurwa nie rozumie
Zawsze, jak widzę tego typu filmy, to pierwszym pytaniem, które przychodzi mi do głowy jest: Co tym razem będą chcieli mi sprzedać ? No, tym razem nawóz :)
Aczkolwiek, jest to jedna z lepszych reklam w branży rolniczej.
Pierniczycie Hipolicie, bez ziemi klasy 1i2. oraz sumy opadów ponad 900mm/rok i łagodnej zimy Angielskiej to i plon 16,5tony. Przykład Meksyk gdzie w dobrym klimacie i uprawie 2,2 plonu na rok, bo okres wegetacyjny 365dni to można ściągnąć z 22tony /rok z Ha. To są rekordy. W meksyku plon 20ton ziarna Kukurydzy /rok z 1 ha to nic dziwnego a u nas niemożliwe.
j bajkidaws
zanim będziecie mieć takie plony to zastanowicie się czy macie tyle wody i równość opadów w całym okresie wegetacyjnym
WERY GOOD JOB !!!
Szkoda że tłumaczenia nie ma
tyle w Polsce jest 10 000 m2 to hektar a w Wielkiej Brytanii jest nie wiadomo tak samo może byś jak objętością u na litr to na brytyjskie 0,5 lita
NHCaDELTA- pod tą nazwą produkt ten dostępny jest w Polsce w naszych oddziałach na terenie całego kraju.
Zapraszamy do kontaktu http://www.procam.pl/kontakt ; nawozy@procam.pl
a potem gleba wyjałowiona w ciągu 10 lat : D